Piaskowanie zębów Olsztyn

Piaskowanie zębów Olsztyn

Chcąc zadbać o dobry stan swoich zębów, warto stosować rozwiązania profilaktyczne. Z tego powodu istotne jest prawidłowe utrzymanie higieny jamy ustnej, jednak specjaliści polecają także udanie się na specjalny zabieg, którym jest piaskowanie zębów (Olsztyn). To prosta, bezinwazyjna metoda, dzięki której można pozbyć się nadmiernej ilości kamienia, a także zapewnić sobie dobry efekt estetyczny. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego gabinetu.

Piaskowanie zębów Olsztyn – na czym polega?

Piaskowanie zębów (Olsztyn) jest jednym z mniej wymagających zabiegów stomatologicznych. Polega na aplikacji pod wysokim ciśnieniem cząsteczek, które są określane mianem piasku stomatologicznego. Preparat musi posiadać odpowiedni skład, dzięki czemu jest na tyle twardy, żeby usuwać nagromadzony osad oraz kamień, ale jednocześnie na tyle miękki, żeby nie niszczyć szkliwa.

Wyróżnia się dwa rodzaje tego zabiegu. Piaskowanie zębów (Olsztyn) naddziąsłowe polega na usuwaniu osadu z części zęba nad dziąsłem, przy użyciu twardszych cząstek. Poddziąsłowe piaskowanie zębów (Olsztyn) natomiast wymaga oczyszczania z osadu okolic silnie unerwionej kieszeni zębowej. Z tego powodu wykorzystuje się raczej bardziej delikatne “piaski”.

Piaskowanie zębów Olsztyn i okolice — ile trwa zabieg?

Wizyty w gabinecie stomatologicznym zwykle kojarzą się z długim siedzeniem na fotelu dentystycznym. Warto jednak pamiętać, że oferowane w naszym gabinecie piaskowanie zębów (Olsztyn, Stawiguda) to zabieg niezwykle szybki i, co najważniejsze, bezbolesny. Sam zabieg trwa od 20 do 30 minut. Z tego też powodu bardzo często zaleca się go każdemu pacjentowi podczas rutynowych przeglądów profilaktycznych. Piaskowanie zębów (Olsztyn) nie pozostawia skutków ubocznych, jednak u niektórych pacjentów może wystąpić chwilowa nadwrażliwość zębów czy szybko gojące się podrażnienia dziąseł. 

Zalecenia po piaskowaniu zębów Olsztyn

Piaskowanie zębów (Olsztyn) wykonywane w naszym gabinecie to najlepszy sposób na natychmiastowy efekt odświeżonych zębów. Jednak to od samego pacjenta w pełni zależy, jak długo się on utrzyma. Przede wszystkim po zabiegu warto powstrzymać się ze spożywaniem napojów oraz posiłków przez 2-3 godziny. Należy także unikać silnie barwiących produktów, czyli kawy, buraków, jagód, wina, czy herbaty. Oczywiście, aby efekt utrzymał się jak najdłużej, nie można zapomnieć o podstawowej higienie jamy ustnej. Mycie zębów po każdym posiłku, używanie nici dentystycznej czy płukanek to najlepszy sposób na to, aby efekt piaskowania zębów (Olsztyn) utrzymał się jak najdłużej. 

Co daje piaskowanie zębów - Olsztyn?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, dlaczego piaskowanie zębów (Olsztyn i okolice) ma tak pozytywny wpływ na zdrowie zębów. Przede wszystkim należy pamiętać, że liczne przestrzenie w obrębie płytki nazębnej to miejsce, w którym żyje mnóstwo bakterii. Mogą one powodować choroby przyzębia, uszkodzenie szkliwa, czy też zmiany próchnicze. Piaskowanie zębów (Olsztyn) jest więc najlepszym sposobem na to, aby pozbyć się niechcianych gości z jamy ustnej. Tym samym pacjent może ustrzec się ewentualnych problemów zdrowotnych, z którymi musiałby mierzyć się w przyszłości. Co równie ważne, piaskowanie zębów (Olsztyn) to nie tylko szansa na poprawę stanu zdrowotnego, ale również na poprawę estetyki uśmiechu, przez co pacjent zyska pewność siebie. 

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na zabieg piaskowania zębów (Olsztyn), jest to, że dzięki niemu można pozbyć się wielu nieestetycznych przebarwień. Pacjent, który opuści nasz gabinet, będzie miał dużo jaśniejsze, gładsze i odświeżone zęby. Warto również zdecydować się na zabieg piaskowania przed wybielaniem zębów. Dzięki temu pacjent będzie mógł uzyskać możliwie najlepszy efekt kosmetyczny. Zabieg piaskowania zębów (Olsztyn) jest szczególnie zalecany kawoszom, palaczom, czy też miłośnikom kawy, czy herbaty, a więc każdej osobie, która nie stroni od pokarmów i używek powodujących przebarwienia.

Piaskowanie zębów Olsztyn – dlaczego warto?

Podczas codziennego szczotkowania zębów usuwamy wyłącznie powierzchowne zanieczyszczenia. Niestety, nie powstała jeszcze szczoteczka, która jest w stanie oczyścić wszystkie trudno dostępne miejsca. Odkładający się w nich kamień jest potencjalnie niebezpieczny, ponieważ może zwiększać ryzyko powstania próchnicy, paradontozy i innych schorzeń. Z tego powodu piaskowanie zębów (Olsztyn) jest jednym z ważniejszych elementów profilaktyki.

Ponadto dzięki zabiegowi piaskowania zębów w Olsztynie można usunąć przebarwienia. Stosuje się go również jako wstęp do planowanego wybielania zębów. Zaleca się go w szczególności osobom, które palą papierosy, piją dużo kawy lub herbaty, posiadają stłoczone zęby lub noszą aparat ortodontyczny. W celu profilaktyki powinno się poddawać piaskowaniu zębów (Olsztyn) raz na pół roku.

Piaskowanie zębów Olsztyn – zapraszamy do skorzystania z oferty

Piaskowanie zębów (Olsztyn) jest bardzo istotnym elementem utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w stomatologii, korzystamy z profesjonalnej aparatury oraz wysokiej klasy piasków stomatologicznych, które są bezpieczne dla szkliwa i skutecznie usuwają kamień. Czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj około 45-60 minut.

Piaskowanie zębów Olsztyn, Stawiguda — dlaczego my?

Piaskowanie zębów (Olsztyn i okolice) to zabieg, który cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno ze strony nowych, jak i powracających klientów. Najwyższą jakość naszych usług potwierdzają przede wszystkim liczne opinie użytkowników, a także niezwykle konkurencyjne i bardzo korzystne ceny, które z pewnością przekonają nawet najbardziej wymagających pacjentów.