Piaskowanie zębów Olsztyn

Piaskowanie zębów Olsztyn

Chcąc zadbać o dobry stan swoich zębów, warto stosować rozwiązania profilaktyczne. Z tego powodu istotne jest prawidłowe utrzymanie higieny jamy ustnej, jednak specjaliści polecają także udanie się na specjalny zabieg, którym jest piaskowanie zębów. To prosta, bezinwazyjna metoda, dzięki której można pozbyć się nadmiernej ilości kamienia, a także zapewnić sobie dobry efekt estetyczny. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego gabinetu.

Piaskowanie zębów Olsztyn – na czym polega?

Piaskowanie zębów jest jednym z mniej wymagających zabiegów stomatologicznych. Polega na aplikacji pod wysokim ciśnieniem cząsteczek, które są określane mianem piasku stomatologicznego. Preparat musi posiadać odpowiedni skład, dzięki czemu jest na tyle twardy, żeby usuwać nagromadzony osad oraz kamień, ale jednocześnie na tyle miękki, żeby nie niszczyć szkliwa.

Wyróżnia się dwa rodzaje tego zabiegu. Piaskowanie zębów naddziąsłowe polega na usuwaniu osadu z części zęba nad dziąsłem, przy użyciu twardszych cząstek. Poddziąsłowe piaskowanie zębów natomiast wymaga oczyszczania z osadu okolic silnie unerwionej kieszeni zębowej. Z tego powodu wykorzystuje się raczej bardziej delikatne “piaski”.

Piaskowanie zębów Olsztyn – dlaczego warto?

Podczas codziennego szczotkowania zębów usuwamy wyłącznie powierzchowne zanieczyszczenia. Niestety, nie powstała jeszcze szczoteczka, która jest w stanie oczyścić wszystkie trudno dostępne miejsca. Odkładający się w nich kamień jest potencjalnie niebezpieczny, ponieważ może zwiększać ryzyko powstania próchnicy, paradontozy i innych schorzeń. Z tego powodu piaskowanie zębów (Olsztyn) jest jednym z ważniejszych elementów profilaktyki.

Ponadto dzięki zabiegowi piaskowania zębów w Olsztynie można usunąć przebarwienia. Stosuje się go również jako wstęp do planowanego wybielania zębów. Zaleca się go w szczególności osobom, które palą papierosy, piją dużo kawy lub herbaty, posiadają stłoczone zęby lub noszą aparat ortodontyczny. W celu profilaktyki powinno się poddawać piaskowaniu zębów raz na pół roku.

Piaskowanie zębów Olsztyn – zapraszamy do skorzystania z oferty

Piaskowanie zębów (Olsztyn) jest bardzo istotnym elementem utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w stomatologii, korzystamy z profesjonalnej aparatury oraz wysokiej klasy piasków stomatologicznych, które są bezpieczne dla szkliwa i skutecznie usuwają kamień. Czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj około 45-60 minut.