Ortodonta dziecięcy Olsztyn

Ortodoncja i profilaktyka ortodontyczna dla dzieci Olsztyn

Opieka i profilaktyka ortodontyczna dzieci w  już od najmłodszych lat. Doświadczenie, które zdobywaliśmy przez lata pozwala nam na profesjonalne podejście do tematu oraz utrzymanie uzębienia dzieci w należytym zdrowiu i porządku. Podjęcie leczenia w porę pozwala uchronić przed postępowaniem wad zgryzu, które są znacznie trudniejsze do usunięcia w dorosłym życiu. Stanowią przy tym nie tylko kwestię estetyczną, ale przede wszystkim mogą przekładać się na poważne dolegliwości zdrowotne, których skala u wielu pacjentów obniża codzienne samopoczucie. Ortodonta dziecięcy w Olsztynie (Stawigudzie) pomaga zadbać o zdrową przyszłość dziecka już w pierwszych latach życia. 

Zapobieganie wadom zgryzu u dzieci Olsztyn

Ortodoncja jest niezwykle ważną dziedziną jeśli chodzi o dbanie o zdrowie najmłodszych. W młodym wieku najczęściej pojawiają się przyczyny wady zgryzu, które najlepiej usuwać jak najwcześniej. Domowymi sposobami korygowanie wad tego typu jest trudne, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych lekarzy. W tym celu konieczna jest odpowiednia diagnoza oraz dostosowanie planu leczenia do indywidualnych potrzeb danego przypadku i holistyczne podejście do problemu. Odpowiednia profilaktyka i leczenie u profesjonalnego lekarza stomatologii w Olsztynie (Stawigudzie) to sposób na zadbanie o samopoczucie, zdrowie a także samoocenę dziecka w przyszłości – zarówno bliskiej, jak i dalekiej. Nasi specjaliści doskonale to rozumieją, dlatego wykazują się przyjaznym podejściem do każdego małego pacjenta, dzięki czemu wizyty przebiegają spokojnie i bez stresu.

Ortodonta dziecięcy, Olsztyn i okolice – niezawodni lekarze ze Stawigudy

W kwestii leczenia należy zaznaczyć, że nie można przeprowadzić tego procesu bez pomocy profesjonalnego zespołu. Odpowiednio wykwalifikowani lekarze są w stanie rozpoznać wiele problemów, z którymi często borykają się najmłodsi. Profilaktyka to praca z ortodontą, dentystą, logopedą, fizjoterapeutą, psychologiem. Diagnostyka i leczenie wykonywane są przy pomocy nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu, dlatego wszyscy klienci mogą być pewni najwyższej jakości usług.

Pacjenci zostają potraktowani z zachowaniem wysokiego poziomu profesjonalizmu, dzięki któremu wszystkie problemy mogą zostać wyeliminowane na początku wzrastania dziecka. Warto pamiętać, że szybka diagnoza i wprowadzenie konkretnych działań pozwala na pozbycie się wad zgryzu u dziecka w kolejnych latach życia. Dbamy o to, aby wypracować najlepszą strategię postępowania w danym przypadku. Jest to możliwe dzięki szerokim kwalifikacjom i doświadczeniu posiadanym przez lekarza, który przyjmuje w naszych gabinetach najmłodszych pacjentów. 

Przyjazny ortodonta dziecięcy Olsztyn

W przypadku leczenia najmłodszych pacjentów szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniego podejścia przez lekarza. Odwiedź nasz gabinet w Stawigudzie i przekonaj się, że profilaktyka ortodontyczna wcale nie musi kojarzyć się Twojemu dziecku negatywnie. Skanowanie zamiast tradycyjnych wycisków, wykwalifikowana kadra lekarzy dokłada wszelkich starań, aby najmłodsi klienci gabinetu odczuwali komfort podczas wizyty od samego początku do końca. Bezstresowe wizyty u ortodonty dziecięcego w Olsztynie (Stawigudzie) pomagają zbudować pozytywny stosunek dziecka do dbania o swoje zdrowie, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości. 

Profilaktyka ortodontyczna Olsztyn/Stawiguda

Największy wpływ na kierunek wzrostu twarzy dziecka i na kształt łuków zębowych ma środowisko. Wpływ na kierunek wzrostu twarzy ma karmienie piersią, czas i metoda podawania pierwszych pokarmów, rodzaj i konsystencja pokarmów oraz częstość infekcji górnych dróg oddechowych. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromny wpływ mogą wywierać codzienne, pozornie nieważne, nawyki na zdrowie dziecka. Z tego powodu ważna jest jak najwcześniejsza wizyta u ortodonty dziecięcego w Olsztynie (Stawigudzie).

Na rozwój twarzy wpływa ustny tor oddechowy indukowany czynnikami zewnętrznymi. Skutkuje na cały łańcuch zdarzeń prowadzący do zmiany spoczynkowej pozycji żuchwy i języka. Ustny tor oddechowy, otwarte usta, obniżona pozycja żuchwy oraz niska pozycja języka powodują zmianę kierunku wzrostu twarzy. Rosnąca w dół twarz powoduje dalsze obniżanie żuchwy i języka i dalsze upośledzanie drożności dróg oddechowych. Kompensacja zwężonych dróg oddechowych wymusza zmiany w postawie szyjnego odcinka kręgosłupa. W ten sposób deformacje twarzy przenoszą się niżej na kręgosłup. Skutkiem jest zwężanie się łuków zębowych i stłoczenie zębów. 

W jakim wieku dziecko powinno odbyć swoją pierwszą wizytę u ortodonty dziecięcego? Olsztyn i okolice

W przypadku rozwoju zgryzu wdrożenie działań profilaktycznych w odpowiednim momencie jest niezbędne do tego, aby w porę wykryć niepokojące zmiany i zapobiec ich pogłębianiu. Wielu rodziców zastanawia się, ile lat powinna mieć pociecha w momencie swojej pierwszej wizyty u specjalisty, jakim jest ortodonta dziecięcy. Olsztyn, a dokładniej Stawiguda, to miejsce, w którym znajduje się nasz gabinet, do którego zapraszamy dzieci w każdym wieku. Zachęcamy do zaplanowania wizyty kontrolnej już w momencie, w którym dziecko ząbkuje. Okres ten trwa zazwyczaj do 3. roku życia. Co ważne, powinna się ona odbyć przed ukończeniem przez dziecko 7. roku życia. Wówczas, w przypadku występowania wady zgryzu, prognozy leczenia są zdecydowanie najbardziej obiecujące. 

Jak umówić wizytę u ortodonty dziecięcego w Olsztynie?

Wiele dzieci obawia się wizyty u specjalisty, jakim jest ortodonta dziecięcy. Olsztyn, a właściwie Stawiguda, to miejsce, w którym znajduje się nasz gabinet, który jest w pełni przyjazny dla dzieci. Zapewniamy wysoką jakość usług, które wykonujemy w bezstresowej atmosferze, biorąc pod uwagę potrzeby najmłodszych pacjentów. Zapraszamy do umówienia wizyty poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.