Ortodonta dziecięcy - Olsztyn

Ortodonta dla dzieci Olsztyn - Ortodoncja

Opieka i profilaktyka ortodontyczna dla dzieci w Olsztynie już od najmłodszych lat. Doświadczenie, które zdobywaliśmy przez lata pozwala nam na profesjonalne podejście do tematu oraz utrzymanie uzębienia dzieci w należytym zdrowiu i porządku.

Profesjonalny ortodonta dziecięcy Olsztyn

Ortodoncja jest niezwykle ważną dziedziną jeśli chodzi o dbanie o zdrowie najmłodszych. W młodym wieku najczęściej pojawiają się przyczyny wady zgryzu, które najlepiej usuwać jak najwcześniej. Domowymi sposobami korygowanie wad tego typu nie jest możliwe, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów takich jak ortodonta dla dzieci Olsztyn. W tym celu konieczna jest odpowiednia diagnoza oraz dostosowanie planu leczenia do indywidualnych potrzeb danego przypadku i holistyczne podejście do problemu.

Nie można przeprowadzić tego procesu bez pomocy profesjonalnego zespołu. Odpowiednio wykwalifikowani lekarze są w stanie rozpoznać wiele problemów, z którymi często borykają się najmłodsi. Profilaktyka to praca z ortodontą, dentystą, logopedą, fizjoterapeutą. Diagnostyka i leczenie wykonywane są przy pomocy nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu, dlatego wszyscy klienci mogą być pewni najwyższej jakości usług.

Pacjenci zostają potraktowani z zachowaniem wysokiego poziomu profesjonalizmu, dzięki któremu wszystkie problemy mogą zostać wyeliminowane na początku wzrastania dziecka. Warto pamiętać, że szybka diagnoza i wprowadzenie konkretnych działań pozwala na pozbycie się wad zgryzu u dziecka w kolejnych latach życia.

Przyjazny ortodonta dla dzieci Olsztyn

W przypadku leczenia najmłodszych pacjentów szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniego podejścia przez lekarza. Odwiedź nasz gabinet w Stawigudzie i przekonaj się, że profilaktyka ortodontyczna wcale nie musi kojarzyć się Twojemu dziecku negatywnie. Wykwalifikowana kadra lekarzy dokłada wszelkich starań, aby najmłodsi klienci gabinetu odczuwali komfort podczas wizyty od samego początku do końca. 

Ortodonta dziecięcy Olsztyn

Dbanie o zdrowie dzieci jest bardzo ważne, dlatego już od najmłodszych lat należy bacznie obserwować rozwój dziecka. W pierwszych latach życia, gdy wszystko powoli się wykształca, trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób rosną zęby i jak formuje się zgryz. W przypadku, gdy pojawiają się problemy, nie można ich bagatelizować, tylko należy zgłosić się do lekarzy ortodontów z doświadczeniem, którzy znają się na rzeczy.

Do najczęstszych przyczyn wad zgryzu u dzieci można wyróżnić np. te związane z karmieniem dziecka butelką z nieodpowiednim smoczkiem. Częste używanie smoczka do karmienia powoduje inne ułożenie zgryzu i wymaga od dziecka “pracowania” buzią. W przypadku karmienia piersią zgryz dziecka układa się w bardziej naturalny sposób.

Drugim i bardzo powszechnym powodem wady zgryzu jest niepoprawne układanie niemowlęcia w łóżeczku – ciężko w to uwierzyć, ale czynność taka jak podkładanie poduszki pod główkę niemowlaka powoduje częstsze zaciskanie szczęki, co w perspektywie czasu jest powodem powstawania wad zgryzu. Zbyt długie ssanie butelki lub smoczka to kolejne powody, które mogą być przyczyną problemów ze zgryzem.