Ortodoncja - Olsztyn

Piękny i zdrowy uśmiech to najpiękniejsza ozdoba, której nie można zastąpić żadnym innym dodatkiem.

Świadczymy usługi profilaktyki ortodontycznej i serdecznie zapraszamy Państwa i dzieci do odwiedzenia naszego gabinetu stomatologicznego.

Co warto wiedzieć? Kilka istotnych informacji

Wady zgryzu są poważnym problemem, z którym boryka się duża liczba osób. W znaczącym stopniu obniżają estetykę uśmiechu oraz mogą prowadzić nawet do utraty zębów. Ortodoncja jest jedną z najlepszych opcji, dzięki której można poradzić sobie z uciążliwym kłopotem. Nasi lekarze z dokładnością zapoznają się ze stanem uzębienia pacjenta i doradzą podjęcie odpowiednich kroków. Dobór adekwatnego do problemu aparatu wiąże się z szeregiem kwestii, które należy wziąć pod uwagę, by cały proces prowadził do uzyskania pożądanych rezultatów, z których pacjent będzie zadowolony. 

Stawiguda, Olsztyn - leczenie

Leczenie ortodontyczne wymaga wiedzy, dzięki której możliwe stanie się zaplanowanie adekwatnego do potrzeb pacjenta leczenia.  Wybór dobrej jakości aparatu ortodontycznego umożliwi przemieszczenie zębów do odpowiedniej pozycji, ale również umożliwi późniejsze skorygowanie ich kształtu.

W naszej placówce zapewniamy pacjentom optymalne warunki leczenia, ponieważ zależy nam, by poczuli się u nas komfortowo. Zazwyczaj można przywrócić zębom zadowalające położenie, co wpłynie na funkcjonalność jamy ustnej, a także zniweluje szereg dolegliwości. 

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu? Kilka powodów

Zaburzenia punktu styku między przeciwstawnymi zębami linii dolnej oraz górnej może przyczynić się do wywoływania przeciążeń poszczególnych partii zębów. Co więcej, prowadzi to do ich nadmiernego ścierania, a niejednokrotnie również rozchwiania. Wady zgryzu mają również niekorzystny wpływ na stan zębów, mogąc prowadzić do rozwoju próchnicy. Przy ich nieodpowiednim ułożeniu można mieć problem z czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych, w których gromadzą się zarazki, co przekłada się na nadmierne odkładanie płytki nazębnej.

Poza tym zaburzenia funkcji, żucia, bóle głowy, napięcia mięśniowe, wady wymowy- po leczeniu często wraz z innymi, równoległymi  terapiami można to zniwelować.

Dlaczego warto nam zaufać?

Mamy duże doświadczenie, 20 lat praktyki, dzięki czemu możemy zaoferować Państwu usługi na dobrym poziomie. Szkolimy się i bierzemy udział w kursach, zarówno tych odbywających się na terenie Polski, jak i za granicą. Jesteśmy na bieżąco z nowinkami z branży, dzięki czemu wprowadzamy do gabinetu najnowsze i najskuteczniejsze technologie. W swoją pracę wkładamy całe serce. Zadowolenie klientów to nasz priorytet.

 Do pracy używamy wyłącznie sprawdzonych urządzeń i aparatów, dzięki którym możemy uzyskać najlepsze efekty. Ponadto do każdego podchodzimy indywidualnie, dobieramy właściwą formę leczenia.

Rozwiązanie problemu natury estetycznej

Wady zgryzu są nie tylko problemem powodującym szereg dolegliwości, ale również mają niebagatelny wpływ na samoocenę oraz codzienne funkcjonowanie pacjentów. W ich wyniku pacjenci czują dyskomfort podczas spotkań towarzyskich, zwłaszcza w przypadku widocznych zmian w obrębie jamy ustnej. Ustawione pod niewłaściwym katem zęby przyczyniają się do braku chęci prowadzenia rozmów, uśmiechania się czy zakrywania ust w trakcie mówienia.

Nasi lekarze z uwagą oraz zaangażowaniem ocenią stan uzębienia, dzięki czemu będą mogli podjąć odpowiednie kroki i dokładnie omówić leczenie z pacjentem. Zależy nam, by sytuacja była w pełni klarowna, a zainteresowana naszą ofertą osobą podjęła decyzję na podstawie wszelkich kluczowych informacji – Olsztyn ortodonta. 

Każdy chciałby mieć piękny i zadbany uśmiech. Proste, białe zęby podwyższają samoocenę i dają poczucie własnej atrakcyjności. To nie tylko „prostowanie” zębów.

Wady zgryzu mogą prowadzić do chorób przyzębia, a także utrudniać dokładne mycie zębów, a w efekcie przyczyniać się do próchnicy, do wycierania i skracania zębów, zaburzeń w stawach skroniowo żuchwowych. Z tego względu warto, jak najszybciej skorygować nieprawidłowości.

Najlepiej odwiedzić ortodontę już w dzieciństwie. Nie oznacza to jednak, że osoby dorosłe nie mogą skorzystać z naszego planu leczenia. Dzięki dzisiejszym technologiom można pozbyć się lub zmniejszyć wady zgryzu niemal w każdym wieku. 

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Olsztyn ortodonta — rozwiązanie na miarę Państwa potrzeb

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy do swojej pracy podchodzą z dużym zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudny i niejednokrotnie stresujący dla wielu naszych pacjentów jest to proces. W wyniku tego dokładamy wszelkich starań, by być dla Państwa wsparcie na każdym etapie przeprowadzanego leczenia. W pracy  korzystamy z wysokiej klasy produktów oraz sprzętu, co przekłada się na jakość uzyskanych rezultatów. Posiadamy bogate doświadczenie, dzięki czemu możemy skutecznie dopasować się do potrzeb naszych pacjentów i zapewnić im zdrowy oraz piękny uśmiech, który doda Państwu pewności siebie.

Ortodoncja to doskonały wybór, o czym przekonają się Państwo już podczas pierwszej wizyty. Zadbamy o Państwa komfort oraz satysfakcję, by uzębienie prezentowało się estetycznie, co z pewnością doda Państwu odwagi w codziennym podejmowaniu różnego rodzaju wyzwań. Cieszy się bardzo dobrymi opiniami ze strony pacjentów ceniących nas za rzetelność oraz empatyczne podejście, co przekłada się na większe zaufanie z Państwa strony. Miesięcznie przeprowadzamy ok. 500 wizyt!

W razie jakichkolwiek niejasności warto się z nami skonsultować – Olsztyn ortodonta. Służymy profesjonalnymi poradami oraz cennymi wskazówkami, dzięki którym podjęcie optymalnej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Zależy nam na budowaniu zaufania wśród naszych pacjentów, ponieważ jest ono podstawą w naszej pracy, do której podchodzimy z odpowiedzialnością oraz wielką pasją.